Wielka zbiórka książek

W dniach od 28 września do 2 października 2020 roku w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka książek.  Również w tym roku przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji. Organizatorem Wielkiej Zbiórki Książek jest Fundacja Zaczytani.org.

Celem przedsięwzięcia jest zgromadzenie książek, które zostaną przekazane do szpitali, placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzin zastępczych, domów pomocy, świetlic, centrów krwiodawstwa i domów samotnej matki. Zbierane były książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W ciągu tygodnia do naszego przedszkola przyniesionych zostało bardzo wiele pięknych książek. Dzieci wraz z rodzicami dokonały wyboru, którymi książkami mogą się podzielić. Wiele książeczek o „Kici Koci”, „Śwince Pepie”, „Psim Patrolu”, „Tupciu Chrupciu”, trafi do innych dzieci i przyniesie im zapewne sporo radości. Sami rodzice wiele przeczytanych pozycji postanowili przekazać dalej, komuś, komu książka umili może smutne, trudne chwile. To taki prosty gest – podzielić się – dać, nie oczekując nic w zamian! O tyle ważny, że dokonany wspólnie, z radością, że czynimy coś dobrego dla innych. Takim oto sposobem wdrażamy nasze pociechy na otwieranie się na innych. A my dorośli zatrzymujemy się na chwilkę, doceniamy to, co mamy i uczymy się też nie gromadzić zbyt dużo rzeczy wokół siebie tylko dzielić się!

Kiedy nadszedł czas, aby spakować książki, to wszystkie przedszkolaki zabrały się za przygotowywanie pudełek. Przy wsparciu pań i sióstr było malowanie, oklejanie, rysowanie i kolorowanie kartonów. Mnóstwo kreatywności, radości i dumy z własnoręcznie wykonanej pracy. Na koniec spakowaliśmy książki do ozdobionych paczek, wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Mama Natalki zawiozła wszystkie kartony do magazynu w którym Fundacja odbiera zebrane książki i rozdziela je do potrzebujących. Pan był zachwycony obrazkami wykonanymi przez dzieci na kartonach. Ślicznie podziękował.

Cieszymy się z przeprowadzonej akcji, bo nasze serca nauczyły się kolejnej super mocy!!!

Ewa Chołod-Pałka, nauczycielka z grupy Aniołków