Anielskie granie i śpiewanie

Aniele Boży, Stróżu Mój, Ty zawsze przy mnie stój (…) słowa tej modlitwy doskonale zna każdy z nas. Nasi cisi opiekunowie, w których często znajdujemy spokój, ulgę, miłość i zrozumienie 2 października mieli swoje święto. Dlatego w naszym przedszkolu odbyło się wielkie anielskie granie i śpiewanie ku Ich czci z udziałem dzieci, nauczycieli oraz Sióstr.

Tego dnia przedszkolaki zostały pięknie przebrane przez swoich rodziców za aniołki. Dzięki białym strojom oraz anielskim atrybutom  wspólnie doświadczyliśmy nieba na ziemi. Nasze radosne zabawy, śpiewy czy tańce a także piękne wizerunki aniołków (rękodzieło wykonane przez dzieci 5 i 6 letnie z grupy starszej) zdobiące salę Motylków miały przypomnieć nam jak ważną rolę w naszym życiu pełnią aniołowie.

Gdy coś nam się „cudownie uda” lub do głowy wpadnie genialna myśl czy też rozwiązanie jakiegoś problemu, a my możemy  wówczas odetchnąć z ulgą, ogarnia nas ogromna radość.

To jest rola Anioła Stróża, który nam pomaga, strzeże, chroni, oświeca i prowadzi. Na naszym placu zabaw mamy jego duża figurę, do której dzieci spontanicznie biegną, wpatrują się w nią i przed którą się modlą.

Ta figura pomaga nam i przypomina o codziennym obcowaniu z Aniołem Stróżem.

Anna Kulik

Nauczyciel – Grupa „Motylki”