Wycieczka Ranczo Okapi

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie

Paulo Coelho

15 września 2020 roku  dzieci z naszego przedszkola, wraz z Siostrami oraz Wychowawcami wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę edukacyjną w nowym roku szkolnym.

Pojechaliśmy na Ranczo Okapi w miejscowości Dębe Wielkie. Nie mogliśmy wymarzyć sobie piękniejszej pogody na ten dzień: cudowne słońce i piękne błękitne niebo, uśmiechnięte i pełne energii dzieci oraz kadra 😊 Czegóż chcieć więcej?

Punktualnie wyruszyliśmy autokarem do naszego miejsca docelowego. W trakcie podróży odmówiliśmy wspólną modlitwę powierzając się Bożej opiece.  Na miejscu czekały na nas nie lada atrakcje. Dzieci sprostały każdemu postawionemu im zadaniu. Udało się im min.: celnie strzelać z łuku, pokonać labirynt – najwytrwalszym udało się to nawet 7 -krotnie!, ułożyć duże drewniane puzzle. Przedszkolaki brały także udział w wykopkach. Ich zadaniem było zebrać do dużego wiklinowego koszą imponującą ilość ziemniaków. Zebrane ziemniaki niestety wysypały się „przez przypadek” 😊 i całą czynność należało powtórzyć, co nie umniejszyło zapału i zaangażowania dzieci. Motylki i Aniołki miały także okazję zwiedzić warzywniak i zobaczyć jak rosną dynie, maliny czy ziemniaki. Odwiedziły także kurnik, gdzie sprawdziły liczebność kur oraz miały możliwość karmienia tychże zwierząt.

Na tak ciekawej lekcji w plenerze nie mogło zabraknąć pysznej kiełbaski z grilla, którą przedszkolaki zjadły ze smakiem. Podobnie jak w poprzednich latach, niesłabnącym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się chleb 😊

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Dobiegł także końca nasz pobyt na Ranczo. Opuściliśmy je jednak w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że z radością powrócimy tu ponownie.

Anna Kulik

Nauczyciel, grupa Motylki